FIZJOTERAPIA

Kompleksowa opieka dla naszych pacjentów

Bazując na holistycznym działaniu, uzupełnieniem oferty jest możliwość podjęcia współpracy z naszym (specjalistą między innymi z zakresu terapii wisceralnej oraz terapii stawów skroniowo-żuchwowych)  fizjoterapeutą mgr Szymonem Chmarkiem. 

Wizyta diagnostyczna

Wstępem do każdej terapii jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki pomagającej nam określić przyczynę dolegliwości z jakimi zgłasza się pacjent. Dobrze przeprowadzone badanie wstępne, eliminuje ryzyko błędnie prowadzonej terapii, która nie przyniesie rezultatów w postaci zmniejszenia dolegliwości. Wizyta zawiera przeprowadzenie wywiadu oraz pełnego badania, krótką terapię nakierowaną na problem wynikający z przeprowadzonego badania oraz zalecenia odnośnie dalszego postępowania (do ok. 1h). Każda kolejna wizyta, zależnie od wyników przeprowadzonej diagnostyki, nakierowana jest bezpośrednio na redukowanie dolegliwości pacjenta. Po opłaceniu wizyty kontaktujemy się z pacjentem w celu ustalenia szczegółów.  Wizyta realizowana jest w naszym gabinecie w Katowicach. 

Wizyta fizjoterapeutyczna

Wizyta fizjoterapeutyczna jest kolejnym elementem terapii pacjenta po wizycie diagnostycznej. W skład wizyty wchodzi terapia nakierowana na indywidualny problem pacjenta, ćwiczenia mające na celu wzmocnienie osłabionych grup mięśniowych, monitorowanie postępów pacjenta oraz dalsze zalecenia odnośnie postępowania terapeutycznego (do ok. 45min). Po opłaceniu wizyty kontaktujemy się z pacjentem w celu ustalenia szczegółów. Wizyta realizowana jest w naszym gabinecie w Katowicach.

Terapia wisceralna

Terapia wisceralna stanowi niesamowite uzupełnienie leczenia dolegliwości i chorób żołądkowo-jelitowych. Terapia prowadzona jest przez naszego specjalnie wykwalifikowanego specjalistę do spraw terapii wisceralnej doświadczonego w dziedzinie gastroenterologii. Terapię rozpoczynamy od wizyty diagnostycznej, która zawiera pełną diagnostykę, indywidualne określenie planu postępowania dla pacjenta, terapie wisceralną wybranego obszaru, a także dalsze zalecenia (do ok. 1h). Każda kolejna wizyta skupiona jest na terapii wisceralnej i monitorowaniu postępów pacjenta (do ok.45min). Po opłaceniu wizyty kontaktujemy się z pacjentem w celu ustalenia szczegółów. Terapia realizowana jest w naszym gabinecie w Katowicach. Ze względu na utrzymywanie wysokiej jakości efektów terapii nawiązujemy współpracę z maksymalnie 20 osobami jednocześnie, w związku z tym ilość dostępnych miejsc jest limitowana. Jeśli istnieje możliwość zakupienia terapii w sklepie oznacza to, że posiadamy wolne miejsce dla pacjenta do nawiązania współpracy. Jeśli nie- zapraszamy do kontaktu i wpisania się na listę osób rezerwowych.

OTRZYMUJESZ
  • Indywidualne podejście do pacjenta
  • Indywidualny plan działania dla pacjenta
  • Dalsze zalecenia
  • Możliwość współpracy z wyspecjalizowanym zespołem
  • Limitowaną ilość miejsc dla pacjentów gwarantującą możliwość prowadzenia regularnej terapii

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych stanowi wsparcie dla naszych pacjentów borykających się ze stanami bólowymi podczas przeżuwania pokarmu czy  podczas redukowania stanów napięcia spowodowanych wieloma czynnikami w obrębie wspomnianego stawu (takimi jak stres, bruksizm, bóle głowy). Terapia prowadzona jest przez naszego specjalnie wykwalifikowanego specjalistę do spraw terapii stawów skroniowo-żuchwowych doświadczonego również w dziedzinie gastroenterologii. Terapię rozpoczynamy od wizyty diagnostycznej, która zawiera pełną diagnostykę, indywidualne określenie planu postępowania dla pacjenta, terapie stawów skroniowo-żuchwowych, a także dalsze zalecenia (do ok. 1h). Każda kolejna wizyta skupiona jest na terapii stawów żuchwowo-skroniowych i monitorowaniu postępów pacjenta (do ok.45min). Po opłaceniu wizyty kontaktujemy się z pacjentem w celu ustalenia szczegółów. Terapia realizowana jest w naszym gabinecie w Katowicach. Ze względu na utrzymywanie wysokiej jakości efektów terapii nawiązujemy współpracę z maksymalnie 20 osobami jednocześnie, w związku z tym ilość dostępnych miejsc jest limitowana. Jeśli istnieje możliwość zakupienia terapii w sklepie oznacza to, że posiadamy wolne miejsce dla pacjenta do nawiązania współpracy. Jeśli nie- zapraszamy do kontaktu i wpisania się na listę osób rezerwowych.

Otrzymasz
  • Indywidualne podejście do pacjenta
  • Indywidualny plan działania dla pacjenta
  • Dalsze zalecenia
  • Możliwość współpracy z wyspecjalizowanym zespołem
  • Limitowana ilość miejsc dla pacjentów gwarantująca możliwość prowadzenia regularnej terapii

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest podstawową formą masażu, mającą na celu rozluźnienie napiętych mięśni, redukcję bólu, a także przyśpieszenie procesu regeneracji. Czas trwania wizyty: do ok. 45 min. Po opłaceniu usługi kontaktujemy się z pacjentem w celu ustalenia szczegółów. Wizyta realizowana jest w naszym gabinecie w Katowicach.

Masaż relaksacyjny

Stres, ciężka praca fizyczna, a także problemy dnia codziennego wpływają na budowanie napięcia w naszym ciele. Napięcia naszego ciała z jakimi przychodzi nam się mierzyć każdego dnia, negatywnie wpływają na nasz organizm. Masaż relaksacyjny pomaga nam wyciszyć układ nerwowy oraz zredukować napięcie zarówno opracowywanej strefy jak i całego organizmu. Czas trwania zabiegu: do ok. 45 min. Po opłaceniu usługi kontaktujemy się z pacjentem w celu ustalenia szczegółów. Wizyta realizowana jest w naszym gabinecie w Katowicach.

Masaż sportowy

Nieodłącznym elementem uprawiania sportu jest odnowa biologiczna. Podczas wysiłku nasze mięśnie niejednokrotnie ulegają przeciążeniu, dlatego nie możemy zapominać o procesie regeneracji. Aby ten proces usprawnić wykonujemy masaż sportowy mający na celu stymulację opracowywanego obszaru, a w konsekwencji przyśpieszenie procesu regeneracji. Masaż sportowy różni się od masażu klasycznego intensywnością, a także siłą z jaką jest wykonany. Czas trwania zabiegu: do ok. 30min. Po opłaceniu usługi kontaktujemy się z pacjentem w celu ustalenia szczegółów. Wizyta realizowana jest w naszym gabinecie w Katowicach.